Головна

Новини

25.11.2022
На економічному факультеті відбулась Х Всеукраїнська науково-практична конференція Форум молодих економістів-кібернетиків «МОДЕЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ: ПРОБЛЕМИ, ТЕНДЕНЦІЇ, ДОСВІД»

04.11.2022
Х Всеукраїнська науково-практична конференція Форум молодих економістів-кібернетиків «МОДЕЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ: ПРОБЛЕМИ, ТЕНДЕНЦІЇ, ДОСВІД». 25 листопада 2022 року

22.09.2022
Зустріч із студентами першого курсу ОП «Економічна кібернетика»

Всі новини

 

 

Запрошуємо на навчання

 

Викладачі кафедри

 

Література

Спонсори

МОДЕЛЮЄМО, КЕРУЄМО – СВЯТКУЄМО!

14.10.2013

14 жовтня – День кібернетика
-----------------------
Щороку на початку жовтня у корпусі економічного факультету Франкового університету панує дивне пожвавлення: у сонячний день студенти ходять із парасолями чи прикрашають себе новорічним дощиком, викладачі переодягаються у спортивну форму і йдуть грати у футбол зі студентами, бігають вулицями міста, шукаючи відповіді на наукові загадки. Ці незвичні події спричинені святкуванням Дня кібернетика, який організовує і святкує весь кібернетичний люд університету і всі до нього.
-----------------------------
Хто ж такі ці кібернетики? Яку науку освоюють та творять вони? В якійсь мірі можуть дати відповідь на ці запитання, наприклад,  учасники цьогорічного наукового конкурсу (квест) мовою малюнку. Вони навіть намалювали саму кібернетику.

Почнемо з тлумачення поняття «кібернетика». З грецької воно перекладається як  мистецтво керманича, як наука про управління в різних системах: технічних, біологічнихсоціальних. Вперше кібернетику, як термін для опису управління в загальному розумінні вжив давньогрецький філософ Платон.

Інше означення дав український вчений  Віктор Глушков. Він трактував кібернетику як науку про загальні закони одержання, зберігання, передавання й перетворення інформації у складних системах управління. Кібернетика як наука виникла в 40-х роках ХХ століття. У 1948 році з'явилася перша праця, присвячена питанням кібернетики — «Кібернетика, або управління і зв'язок у тварині і машині». Автор її — відомий американський учений Норберт Вінер. А економічна кібернетика – це галузь науки, що виникла на стику математики з економікою й охоплює такі напрями: математичне програмування, дослідження операцій, економіко-математичне моделювання, економетрію, математичну економіку і інше.

Студенти Франкового університету також вивчають економічну кібернетику як науковий напрям, що розробляє й використовує ідеї та методи кібернетики для управління економічними системами. «Кібернетики – це еліта економічного факультету», -- каже очільник  кафедри економічної кібернетики професор, доктор економічних наук Володимир Михайлович Вовк. Він переконаний, що цю спеціальність обирають лише  амбіційні, впевнені у собі та своїх знаннях молоді люди, яких не лякає ні сам термін економічної кібернетики, ні складні математичні дисципліни, які вони вивчатимуть.

Традиція святкування Дня кібернетика на економічному факультеті триває вже понад 40 років. І хтось може подумати, що студенти та викладачі такої серйозної науки святкують його тільки на наукових конференціях чи семінарах. Звичайно, науки у святкуванні є багато, але вона у цей день стає популярною, цікавою, дотепною і навіть смішною. І за традицією триває свято не один день, бо щороку у його рамках проходить турнір з міні-футболу (до слова, майже завжди призерами змагань стають викладачі),  наукові конкурси, наукова гра (квест), конкурс відео, КВК і інше. Завершується святкування у нічному клубі (і викладачі теж не оминають нагоду потанцювати).

Цього року у турнірі із міні-футболу брали участь 8 команд. До речі, у цьому році  до змагань доєднались команди студенти спеціальності  міжнародної економіки економічного факультету та кібернетики Банківського інституту. Перше місце виборола команда ІІ курсу, за що отримала дуже цікавий і смачний приз, друге – ІV курс і третє – команда викладачів.

Особливий ажіотаж цього року викликав квест. Його завдання готували студенти V курсу під керівництвом Лариси Миколаївни Зомчак. Найважче було втримати усе в таємниці, його учасники навіть придумали шифр у розмовах. Завдань було багато, скажімо, вмовити перехожого вдихнути гель із кульки і сказати: «Вітаю із Днем кібернетика!», зіграти в дартц біля гарнізонного храму Петра і Павла, що був зашифрований пятигривневою купюрою,  чи у скрабл в кав’ярні «Штука». 

КВК – кульмінація свята, адже це єдиний день у році, коли студенти можуть відкрито та ще й зі сцени жартувати і кепкувати над викладами, не боячись наслідків. Перше  місце цього року у впертій боротьбі здобула команда четвертого курсу. Через рік ви, молодші колеги-студенти і викладачі знову зберетесь на святкування. А ми, випускники, ймовірно доєднаємося вже, може, як спонсори. І вірю, що свято буде не менш веселим, дотепним і цікавим, бо саме такою і є наша КІБЕРНЕТИКА!

Анастасія ФЕДЕЧКО, студентка V курсу

 

Всі новини
Львів, 79008, проспект Свободи 18, кімната 308
Тел.: (032) 239-47-62; (098) 257-04-98
Кафедра економічної кібернетики
Львівський національний університет ім. Івана Франка